top of page

Nieoceniony pomocnik ogrodnika :)


Ten kto sam dźwigał worki, najlepiej wie, jak ciężki może być kompost, świeża ziemia czy piasek. A przecież w tak prosty sposób można sobie ułatwić te zadanie!

Taczka to doskonały środek transportu. Nadaje się również do przewożenia materiałów lekkich, ale niewygodnych w transporcie z powodu ich sporej objętości ( np. wiązka siana ). Krótko mówiąc, taczka jest przydatna w każdej sytuacji, bez względu na to ile ma kół i w jaki sposób wprawia się ją w ruch – ciągnąc czy pchając. Pozostaje pytanie, jaką taczkę kupić. Sklepy ogrodnicze i budowlane oferują sprzęt różnej klasy – od taniego po bardzo drogi. Wykonane są z przeróżnych materiałów, najczęściej wykonane są z : tworzyw sztucznych, blachy ocynkowanej, lekkie aluminiowe oraz tradycyjne wykonane z blachy malowanej proszkowo z jednym kółkiem. Jeżeli zdecydujecie się Państwo na solidny model, który ma Wam służyć przez lata, to nie szukajcie go w najtańszej ofercie, bowiem jakość sprzętu określa jego cena i wykonanie.

Zazwyczaj posiadają jedno bądź dwa kółka jezdne. Nowością są taczki posiadające 4 kółka i własny napęd np. silnik elektryczny bądź spalinowy. Służą one przewożenia bardzo dużej ilości ziemi, żwiru, kamienia i innych materiałów sypkich.

Taczka ułatwia życie.

W sprzedaży dostępne są przeróżne nowości, nic jednak nie może równać się z tradycyjną taczką.

Jej popularność wśród użytkowników jest w pełni uzasadniona. Żaden inny środek transportu nie jest tak zwrotny. Daje się zawrócić niemal w miejscu i nawet z obciążeniem łatwo ominąć nierówności terenu. W razie potrzeby ładunek można z łatwością wysypać.

Pojemność taczki zależy od wielkości skrzyni. Na nasze potrzeby wystarczy od 60 do 130 litrów.

Taczka usprawnia wszelkie prace w ogrodzie. To doskonały środek transportu i niezastąpiona pomoc dla każdego ogrodnika i rolnika.

39 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page