top of page

Serwis kosiarki


Ostatnie koszenie trawnika już dawno za nami więc to odpowiedni moment na konserwacje naszej kosiarki przed zimą i przygotowaniu kosiarki do nowego sezonu.

Konserwacja kosiarki przed zimą.

Przed schowaniem maszyny do garażu należy całkowicie opróżnić kosz z trawy i korpusu kosiarki przy pomocy szczotki bądź sprężonego powietrza z kompresora. Możemy również umyć kosiarkę wodą z węża ogrodowego pamiętając że silnik musi być zimny .

Korbus kosiarki zakonserwujmy przed rdzą, która może zostać spowodowana przez soki z koszonej trawy, używając farby o podobnym kolorze dotyczy to kosiarek wykonanych z metalu.

Przy maszynach zawierających silniki benzynowe 4-suwowe należy bezzwłocznie wypalić resztki paliwa z zbiornika i gaźnika oraz wymienić olej na nowy. Wymianę dokonujemy po rozgrzaniu silnika umożliwi to usunięcie w całości starego oleju.

Bez awaryjna praca kosiarki w sezonie nie jest możliwa bez czystego filtra powietrza więc wymieńmy go na nowy (koszt ok.20 zł) unikniemy uszkodzeniu silnika w nowym sezonie. Jeżeli posiadasz odpowiednie narzędzia to samodzielnie możesz zdemontować nóż i go naostrzyć.

Mocno wyszczerbiony nóż należy zakupić nowy. Ważne jest to gdyż tylko idealnie naostrzone ostrze bez jakiejkolwiek skazy pozwoli kosić nasz trawnik perfekcyjnie.

Tak oczyszczoną i przygotowaną kosiarkę do nowego sezonu można schować do garażu.

Pamiętaj, że jeżeli nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie konserwować kosiarkę lub po prostu nie mamy smykałki do prac przy maszynach warto powierzyć naszą maszynę znajomemu ogrodnikowi bądź punktowi serwisowemu, który z pewnością wie jak to wykonać.


26 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page