top of page

Zraszanie na zawołanie


Jednym z najistotniejszych czynników wpływających na bogato ukwiecone rabaty i zawsze soczyście zielony trawnik, jest zapewnienie roślinom dostatecznej ilości wody.

Mocno prażące słońce na bezchmurnym niebie oraz przedłużająca się bezdeszczowa aura to wymarzona pogoda na wakacyjny wypoczynek, ale rośliny potrzebują w tym okresie większej ilości wody, w zależności od gatunku i stanowiska, na którym rośnie.

Roślinność broni się przed przegrzaniem, transpirując wodę przez liście, do tego dochodzi parowanie wody z podłoża. Zapracowani i zabiegani nie zawsze mamy czas, aby regularnie dostarczać roślinom odpowiednich dla nich dawek wody. Dlatego warto zamontować jeden z wielu dostępnych na rynku systemów automatycznego nawadniania.

Pozwalają oszczędzać czas, siły i zapewniają mniejsze zużycie wody, a także właściwe dostosowanie jej ilości do zapotrzebowania konkretnych roślin.

Automatyczne zraszanie można regulować na tyle dokładnie, że praktycznie każde miejsce ogrodu zyskuje odpowiednią porcję niezbędnej wilgoci. Zraszacze różnią się przeznaczeniem, budową oraz wielkością i kształtem powierzchni jaką maja nawodnić.

Z czego składa się system nawadniający? Automatyczny system nawadniania składa się z rurociągów zakopanych na 30-40 cm pod powierzchnia ziemi (czasem głębiej w zależności od potrzeby) oraz ze zraszaczy wynurzalnych czy też linii nawadniających.

Mózgiem całego układu jest sterownik, który możemy zamontować w budynku, na zewnątrz czy też w skrzynce zaworowej. Kolejnym ważnym elementem jest studzienka/ skrzynka zaworowa, w której umieszcza się elektrozawory odpowiedzialne za poszczególne sekcje nawadniające.

Do podlewania rabat i skalniaków używa się linii kroplującej, mikro-zraszaczy czy też kroplowników pojedynczych dla danej rośliny. Kompletny system nawadniania posiada również czujkę pogodową, która reguluje pracę w zależności od warunków pogodowych i opadów.

By móc przystąpić do prawidłowego montażu systemy nawadniania niezbędny jest odpowiedni projekt, który jest przygotowywany do każdego obszaru indywidualnie.

W skład projektu wchodzi graficzny plan instalacji nawodnieniowej, zestawienie materiałów, kosztorys oraz informacje o projekcie. Oferujemy pełen zakres usług związanych z nawadnianiem ogrodu i zieleni. • Projektujemy systemy nawadniania. • Wykonujemy plan rozmieszczenia zraszaczy, dobierając najbardziej odpowiedni sprzęt pod kątem wymiarów działki i ukształtowania terenu. • Montujemy systemy nawadniające na zakładanych lub istniejących już posesjach, bez ich uszkadzania. • Wykonujemy systemy pod indywidualne potrzeby klienta. Proste systemy ze sterowaniem ręcznym lub w pełni zautomatyzowane ze sterownikiem wielofunkcyjnym i czujnikiem pogodowym. • Instalujemy systemy na wszelkich możliwych terenach. • Nawadniamy trawniki i roślinność ogrodową, tereny przy budynkach publicznych. • Modyfikujemy istniejące już systemy nawadniania • Zajmujemy się serwisem, przeglądami i konserwacją systemów nawadniania

Pomyśl o Twoim ogrodzie pięknym o każdej porze roku i skontaktuj się z nami już dziś!

95 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page