top of page

Czy wybraliście już Drzewko Świąteczne ?!


Święta zbliżają się małymi kroczkami więc to odpowiedni moment na zastanowienie się jaką choinkę wybrać do naszego domu?!

Naturalne czy sztuczne drzewko?

Sztuczna choinka – zalety jakie płyną za zakupu sztucznego drzewka to jednorazowy wydatek na kilka lat. Brak opadających igieł na podłogę oraz możliwość przechowywania jej na następny rok w schowku. Jednak przeróbka i utylizacja poliestru lub innych materiałów z, których wyprodukowane są drzewka obciąża środowisko. Z biegiem użytkowania igły tracą sprężystość i kolor.

Naturalne piękno i często pachnąca choinka będzie największą ze świątecznych atrakcji w twoim domu.

Drzewko naturalne jest symbolem i nadaje Świętą klimat.

Utylizacja choinki jest o wiele łatwiejsza niż się to wydaję!

Zakupione drzewko można oddać do producenta gdzie je zakupiliśmy bądź po prostu rozdrobnić i wrzucić na kompostownik pozwalając na samoczynny rozkład.

Najbardziej popularne i dostępne odmiany drzewek.

1. Świerk kłujący - dobrze trzyma igły, miły zapach, szeroki u podstawy

- ostre igły, zapotrzebowanie na wodę

2. Jodła Frasera - smukły kształt, miękkie igły, ciemno zielone igły, przyjemny zapach, dobrze utrzymuje igły

3. Jodła Kaukaska - duże, ciemnozielone igły, zwarta gałęzie, odporna na brak wody, doskonale utrzymuje zapach, miękkie igły

- słaby zapach,

4. Świerk pospolity – miękkie igły, gęsty pokrój, aromatyczny zapach

- źle znosi ciepłe pomieszczenie, zapotrzebowanie na wodę,

Jak wybrać ?

Poproś o rozpakowanie z siatki przed zakupem w celu zobaczenia kształtu. Przenieś drzewko i stuknij w celu sprawdzenia czy drzewko jest żywe i nie zaczyna gubić igieł. Zbyt duża ilość opadających igieł oznacza że choinka nie przetrwa długo. Przeciągnij dłonią po gałęziach sprawdzając sprężystość gałęzi i zapach.

Jeżeli zakupiliście ciętą to po przywiezieniu do domu odetnij z 3 cm od końca pnia umożliwi to lepsze pobieranie wody. Wstaw do stojaka z wodą z dala od grzejnika. Kontroluj często poziom wody.

Zakupioną choinkę wraz z korzeniem umieszczonym w donice ustaw na podstawce z dala od grzejnika i dobrze podlej wodą w celu uzupełnienia zasobów wodnych. Po Świętach możesz bez problemu wystawić ją na zewnątrz bądź jeżeli jest to możliwe posadzić w ogrodzie wraz z cała bryłą ziemi nie uszkadzając korzenia.


24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page