Czy wybraliście już Drzewko Świąteczne ?!


Święta zbliżają się małymi kroczkami więc to odpowiedni moment na zastanowienie się jaką choinkę wybrać do naszego domu?!

Naturalne czy sztuczne drzewko?

Sztuczna choinka – zalety jakie płyną za zakupu sztucznego drzewka to jednorazowy wydatek na kilka lat. Brak opadających igieł na podłogę oraz możliwość przechowywania jej na następny rok w schowku. Jednak przeróbka i utylizacja poliestru lub innych materiałów z, których wyprodukowane są drzewka obciąża środowisko. Z biegiem użytkowania igły tracą sprężystość i kolor.

Naturalne piękno i często pachnąca choinka będzie największą ze świątecznych atrakcji w twoim domu.

Drzewko naturalne jest symbolem i nadaje Świętą klimat.

Utylizacja choinki jest o wiele łatwiejsza niż się to wydaję!

Zakupione drzewko można oddać do producenta gdzie je zakupiliśmy bądź po prostu rozdrobnić i wrzucić na kompostownik pozwalając na samoczynny rozkład.

Najbardziej popularne i dostępne odmiany drzewek.

1. Świerk kłujący - dobrze trzyma igły, miły zapach, szeroki u podstawy

- ostre igły, zapotrzebowanie na wodę

2. Jodła Frasera - smukły kształt, miękkie igły, ciemno zielone igły, przyjemny zapach, dobrze utrzymuje igły

3. Jodła Kaukaska - duże, ciemnozielone igły, zwarta gałęzie, odporna na brak wody, doskonale utrzymuje zapach, miękkie igły

- słaby zapach,

4. Świerk pospolity – miękkie igły, gęsty pokrój, aromatyczny zapach

- źle znosi ciepłe pomieszczenie, zapotrzebowanie na wodę,

Jak wybrać ?

Poproś o rozpakowanie z siatki przed zakupem w celu zobaczenia kształtu. Przenieś drzewko i stuknij w celu sprawdzenia czy drzewko jest żywe i nie zaczyna gubić igieł. Zbyt duża ilość opadających igieł oznacza że choinka nie przetrwa długo. Przeciągnij dłonią po gałęziach sprawdzając sprężystość gałęzi i zapach.

Jeżeli zakupiliście ciętą to po przywiezieniu do domu odetnij z 3 cm od końca pnia umożliwi to lepsze pobieranie wody. Wstaw do stojaka z wodą z dala od grzejnika. Kontroluj często poziom wody.

Zakupioną choinkę wraz z korzeniem umieszczonym w donice ustaw na podstawce z dala od grzejnika i dobrze podlej wodą w celu uzupełnienia zasobów wodnych. Po Świętach możesz bez problemu wystawić ją na zewnątrz bądź jeżeli jest to możliwe posadzić w ogrodzie wraz z cała bryłą ziemi nie uszkadzając korzenia.


22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie